Harinám

Slovo Krišna je tak blahodárne, že každý, kto toto sväté meno spieva, sa okamžite zbaví následkov z hriešnych činností z mnohých zrodení. To je skutočnosť. V Čaitanja-čaritámrte stojí: „Človek, ktorý jediný raz vyriekne sväté meno Krišnu, môže odstrániť následky z viac hriešnych činností, než je schopný napáchať.“ Hriešny človek sa môže dopustiť veľkého množstva hriešnych činností, ale nie je schopný ich urobiť toľko, aby nemohli byť odstránené jediným vyslovením slova Krišna.

Ak ospevujeme hlasno sväté meno Pána, čím ospevujeme priamo Jeho činnosti, vlastnosti, podoby atď., nášmu spievaniu sa hovorí harináma – saṅkīrtana. Harináma – Saṅkīrtana teda poukazuje na spoločné spievanie svätého mena Pána.

U nás – v centre Goloka – sa snažíme spievať v uliciach mesta Bratislavy už niekoľko rokov. Stretávame sa pravidelne každý piatok pred našou reštauráciou Góvinda o 17.00 hod. Zhruba 40 minútový sprievod je vždy veľkým zážitkom nie len pre nás, ale aj pre ľudí, ktorých stretávame. Je to veľmi povznášajúce a vždy si odnesieme nejaký nový zážitok. Každý je vítaný.