Viac než vegetariánstvo

Krišna môže svojimi neobmedzenými energiami premeniť hmotnú energiu v duchovnú. Keď vložíme železnú tyč do ohňa, železo sa za nejakú dobu rozžhaví a bude mať rovnaké vlastnosti ako oheň.
Podobne taktiež potrava, ktorú pripravíme pre Krišnu a obetujeme Mu ju s láskou a oddanosťou úplne zduchovnie. Takémuto jedlu sa hovorí prasadám-Krišnova milosť. Prijímaním prasadám je jedným zo základov oddanej služby. Pri prevádzaní iných druhov jogy musí človek umelo potlačovať žiadosti zmyslov, avšak bhakti-jogín môže svoje zmysly zamestnať v rôznych duchovných aktivitách ako je práve napríklad ochutnávanie lahodného jedla obetovaného Krišnovi. Tým zmysly postupne zduchovnejú a oddaný bude zakúšať stále väčšiu blaženosť z vykonávania transcendentálnej oddanej služby. Táto duchovná blaženosť predčí akýkoľvek hmotný pôžitok. Šrí Čaitania Maháprabhu o prasádam povedal :
„ Každý toto jedlo už niekedy ochutnal. Teraz je pripravené pre Krišnu a je Mu s oddanosťou obetované, a preto získalo neobyčajnú chuť a vôňu. Len ho ochutnajte a pocítite ten rozdiel. Dokonca aj vôňa samotná dokonale poteší myseľ a človek zabudne na všetky ostatné vône.“
Pri varení používame – pokiaľ je to možné – čo najviac čerstvých prírodných potravín.
Najdôležitejšou zásadou pri varení je čistota a to nielen nášho tela a prostredia v ktorom varíme, ale hlavne čistota nášho vedomia. Pred vstupom do kuchyne si vždy umyjeme ruky a keď varíme neochutnávame, lebo nevaríme pre seba, ale pre Krišnu.
Najjednoduchším spôsobom obetovania je modliť sa ku Krišnovi : „Drahý Krišna, prosím, príjmi toto jedlo“. A niekoľkokrát zaspievať Hare Krišna mantru. Ak chcete zvýšiť svoj štandard obetovania, recitujte trikrát každú z modlidieb, ktoré sú uvedené v knihe Bhagavad Gíta Taká aké je na konci v časti – Ako variť pre Krišnu.
Po prednesení modlidieb čakajte aspoň 5 min aby mohol Krišna prijať jedlo, potom prasadám premiestnite na Krišnov tác a po obetovaní ho umyte. Potom môžete prijať prasadám. Keď jete meditujte o tom, že Krišna toto jedlo prijal, a preto sa od Neho nelíši a vy sa prijímaním prasadám očisťujete. Všetko čo na oltári obetujete sa premení Krišnovou milosťou v prasadám. Kvetiny, vonné tyčinky, voda, jedlo všetko čo Krišnovi obetujete zduchovnie a nelíši sa od Pána. Všetko čo obedujete by ste mali nie len sami s úctou príjimať ale taktiež rozdávať ostatným. Rozdávanie prasadám je ďalšou veľmi dôležitou súčasťou oddanej služby.